Fajne strony. > Uncategorized > Co wpływa na jakość żaluzji i rolet do okien?

Co wpływa na jakość żaluzji i rolet do okien?

Żaluzje to jedne z najczęściej stosowanych osłon okiennych. Stanowią alternatywę nie tylko dla zasłon i firanek, ale również dla rolet. W sprzedaży są dostępne w bardzo szerokiej gamie produktów (m. in. rolety rzymskie lub verticale), co umożliwia ich dostosowanie do konkretnych potrzeb. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy przekładających się na walory użytkowe.

Przede wszystkim materiał

Jakość żaluzji jest uzależniona od bardzo wielu czynników – przede wszystkim od materiału, z którego osłony zostały wykonane. Ma to również niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o przepuszczalność światła – jeden materiał przepuszcza promienie słoneczne w większym, inny zaś w mniejszym stopniu. W tym zakresie do wyboru jest kilka opcji. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się żaluzje aluminiowe – specjaliści zwracają zresztą uwagę na liczne ich zalety. Odznaczają się one bardzo dobrą trwałością, a oprócz tego doskonale chronią przed słońcem – w tym względzie są najbardziej skuteczne ze wszystkich modeli dostępnych w sprzedaży.
Żaluzje wykonywane są również z PCV – generalnie rzecz biorąc, jest to trwały i wytrzymały materiał, aczkolwiek nie najlepiej znosi on silne nasłonecznienie. Na brak powodzenia nie mogą narzekać także i drewniane żaluzje. Są one cenione w głównej mierze za wysokie walory estetyczne. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że pod wpływem promieni słonecznych drewno zmienia kolor i odkształca się. Poza tym nie lubi wilgoci, dlatego też drewniane żaluzje nie nadają się do montowania we wszystkich pomieszczeniach – zakładanie ich np. w kuchni czy łazience nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Tutaj kupisz najlepszej jakości rolety do okien.

Szerokość lameli

Niezmiernie istotnym aspektem przekładającym się na jakość żaluzji jest szerokość lameli. Obowiązuje tutaj zasada, że im ta szerokość jest mniejsza, tym wyższa jest jakość produktu. Wpływa to również i na cenę, ponieważ im węższe są lamele, tym więcej trzeba ich zastosować do wyprodukowania żaluzji – logiczne więc zatem w tym układzie jest to, że cena automatycznie idzie w górę.


Opublikowane w kategorii Uncategorized

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.